Παρέμβαση από ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ στο 2ο ΕΠΑΛ Πάτρας

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η διαδικτυακή ενημέρωση των τμημάτων της Α’ Λυκείου του 2ου ΕΠΑΛ Πάτρας από τον σύλλογο ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.

Πιο συγκεκριμένα την Τετάρτη 24.03.2021, την Παρασκευή 26.03.2021 και την Τετάρτη 24.04.2021 η ψυχολόγος κα Έλενα Παλούμπη πραγματοποίησε πρόγραμμα πρόληψης με θέμα «Ασφάλεια στο Διαδίκτυο» σε 80 μαθητές και μαθήτριες του σχολείου.

Την δράση ανέλαβε η εκπαιδευτικός Ελένη Αραχωβίτου και υποστήριξαν οι εκπαιδευτικοί Παναγιώτα Αγγελή, Αστέριος Λάμπρου, Νικολέτα Μούρτζη, Ζωή-Λυδία Μουστάκη, Θεώνη Παλαιολόγου, Σοφία Ρωμανίδου και ο διευθυντής Κωσταντίνος Τσαχρέλιας.

Η παρέμβαση υλοποιήθηκε στα πλαίσια προγραμμάτων Αγωγής Υγείας και του σχεδίου δράσης Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ.
Παρατίθενται φωτογραφικές λήψεις: