2ο ΕΠΑΛ Πάτρας: Προσωρινοί Πίνακες Κατάταξης Μαθητείας Ζ’ Φάσης 2022-2023

Παραθέτουμε τους προσωρινούς πίνακες κατάταξης για το Μεταλυκειακό Έτος- Τάξη Μαθητείας περιόδου 2022-2023 (Ζ’ Φάση) των τμημάτων που θα υλοποιηθούν στο 2ο ΕΠΑΛ Πάτρας:

Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων

Τεχνικός Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων, Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών

Τεχνικός Οχημάτων
(οι υποψήφιοι με Α/Α 22176 και Α/Α 22091 είναι επιλαχόντες)

Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης, Αερισμού και Κλιματισμού

Τεχνικός Γραφικών Τεχνών

Εγγραφές Μαθητείας ΕΠΑΛ Ζ’ Φάσης περιόδου 2022-2023

Από Δευτέρα 19.09.2022 ξεκινούν οι εγγραφές για το Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας.
Οι υποψήφιοι μαθητευόμενοι μπορούν να κάνουν αίτηση στο 2ο ΕΠΑΛ Πάτρας για τις παρακάτω ειδικότητες Μαθητείας:
-Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων & Δικτύων
-Τεχνικός Ηλεκτρονικών & Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων Δικτύων & Τηλεπικοινωνιών
-Τεχνικός Οχημάτων
-Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης, Αερισμού & Κλιματισμού
-Γραφικών Τεχνών

Παρακάτω επισυνάπτεται η Πρόσκληση Υποβολής Αιτήσεων για συμμετοχή στο Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας Ζ’ Φάσης, περιόδου 2022-2023.

Τιμητική Διάκριση για το 2ο ΕΠΑΛ Πάτρας

Το 2ο ΕΠΑΛ Πάτρας συμμετείχε για μια χρονιά ακόμα στην δράση «Τα ΕΥΛΙΚΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ» λαμβάνοντας μάλιστα και τιμητική διάκριση.
Την δράση σχεδίασε και συντόνισε το Τμήμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας σε άμεση συνεργασία με την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση και τους Δήμους της Αχαΐας.

20.010 κιλά πλαστικά καπάκια, δηλαδή 11.770.625 πλαστικά πώματα συγκέντρωσαν μετά από οργανωμένη στόχευση και μαζική προσπάθεια μαθητές/τριες από 165 σχολεία της Αχαΐας (127 Σχολεία Πρωτοβάθμιας και 38 Σχολεία Δευτεροβάθμιας), από 17 έως 23 Φεβρουαρίου 2022. με την αμέριστη στήριξη των Δήμων Πατρέων, Αιγιαλείας, Δυτικής Αχαΐας, Καλαβρύτων και Ερυμάνθου κατορθώθηκε να συγκεντρωθούν περισσότεροι από 20 τόνοι πλαστικών πωμάτων. Τα χρήματα από τη διάθεση του πλαστικού κατατέθηκαν στις Σχολικές Επιτροπές και διατέθηκαν στα Ειδικά σχολεία της Αχαΐας προκειμένου να καλύψουν υλικοτεχνικές εκπαιδευτικές τους ανάγκες.

Καλή σχολική χρονιά!

Αγαπητοί μαθητές/τριες, γονείς και κηδεμόνες του 2ου ΕΠΑΛ Πάτρας,
ευχόμαστε μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά με υγεία!

Την Δευτέρα 12.09.2022 θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος Αγιασμός και ενημέρωση των μαθητών.
Οι μαθητές μας πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο στις 9:00