Εγγραφές σχολικού έτους 2022-2023 / 2ο ΕΠΑΛ Πάτρας

Αγαπητοί γονείς/ κηδεμόνες,
μόλις ολοκληρώσετε την ηλεκτρονική εγγραφή του παιδιού σας,
θα πρέπει να προσέλθετε στο 2ο ΕΠΑΛ Πάτρας και να προσκομίσετε απαραιτήτως τα παρακάτω δικαιολογητικά ώστε να ολοκληρωθεί η εγγραφή:

1. ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ( εκτυπωμένη από το e-eggrafes)
  2. ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΗ ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ (υπάρχει το έντυπο για εκτύπωση παρακάτω ή μπορεί να συμπληρωθεί και στο σχολείο)
  3. ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ (υπάρχει το έντυπο για εκτύπωση παρακάτω ή μπορεί να συμπληρωθεί και στο σχολείο)
  4. ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΩΝ ΜΑΘΗΤΗ & ΚΗΔΕΜΟΝΑ
  5. ΔΥΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΑΘΗΤΗ
  6. ΑΔΥΜ για τους μαθητές της Α’ τάξης (δελτίο υγείας για την γυμναστική, υπάρχει το έντυπο για εκτύπωση παρακάτω)
  7. Όσοι μαθητές δικαιούνται δωρεάν μεταφορά (απόσταση από το σχολείο μεγαλύτερη ή ίση με 4Km) να προσκομίσετε λογαριασμό ΔΕΚΟ στο όνομά σας για επαλήθευση.
  8. Οι επί πτυχίο μαθητές πρέπει να προσκομίσουν Απολυτήριο Λυκείου.

Αποτελέσματα Α’ & Β’ τάξεων – 2ο ΕΠΑΛ Πάτρας

Ενημερώνουμε τους μαθητές μας που φοίτησαν κατά το σχολικό έτος 2021-2022 στις Α’ & Β’ τάξεις, ότι προάγονται όλοι.
Συγχαρητήρια & σας περιμένουμε μαζί με τους κηδεμόνες σας για την οριστικοποίηση της εγγραφής σας στην επόμενη τάξη!