Υποβολή Αίτησης-Δήλωσης για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΕΠΑΛ 2023

Παρακάτω θα βρείτε πληροφορίες σχετικά με την υποβολή αίτησης – δήλωσης που πρέπει να καταθέσουν οι μαθητές οι οποίοι θέλουν να συμμετέχουν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΕΠΑΛ το 2023

Προσοχή! Η προθεσμία υποβολής είναι από Τρίτη 29.11.2022 έως Δευτέρα 12.12.2022

Διδακτικές επισκέψεις του 2ου ΕΠΑΛ Πάτρας στην Αχαΐα Κλάους

Όλα τα τμήματα του 2ου ΕΠΑΛ Πάτρας είχαν την ευκαιρία να μετακινηθούν στον χώρο της Αχαΐα Κλάους ώστε να επισκεφθούν την έκθεση του Καλαβρυτινού Ολοκαυτώματος που φιλοξενείται σε ένα από τα κτήρια την περίοδο αυτή,
καθώς και το Οινοποιείο και το Βαρελάτικο.
Με την επίσκεψη αυτή, όλοι οι μαθητές του σχολείου μας γνώρισαν από κοντά και με βιωματικό τρόπο σημαντικά στοιχεία της τοπικής μας ιστορίας και παράδοσης.

Συγκεκριμένα έγιναν οι παρακάτω διδακτικές επισκέψεις:
Την Τρίτη 22.11.2022 μετακινήθηκαν τα τμήματα Α1, ΒΜ2 & Γψ.
Συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί: Ελένη Αραχωβίτου, Ευθύμιος Αργυράκης, Νικόλαος Γκοντζής & Μαρία Σκανδάλη.

Την Τετάρτη 23.11.2022 μετακινήθηκαν τα τμήματα Βεφ1, Βεφ2, ΒΗ2, Γγρ, Γδκ, ΓΗ, ΓΗΝ.
Συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί: Νικόλαος Αντωνίου, Βασιλική Αργυροπούλου, Θεοδώρα Ζαρναβέλη, Γεώργιος Σαρρής, Γεώργιος Σπαλιάρας, Νικολίτσα Χαρίτου.

Την Πέμπτη 24.11.2022 μετακινήθηκαν τα τμήματα Α2, ΒΗ1, ΒΜ1 & ΓΟ.
Συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί Παναγιώτα Αγγελή, Φλώρα Δουμάνη, Γεώργιος Κεπενός & Παναγιώτα Ράικου.

Παρατίθεται φωτογραφικό υλικό: